چمن – علف انتخاب همسر مناسب شریک مناسب دخترانه

چمن – علف: انتخاب همسر مناسب شریک مناسب دخترانه خانواده دختران ازدواج دخترانه خانواده سلامت زندگی دختران

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کردها را دوستان راهبردی خود می دانیم/ ترامپ شرکت ملل را تحقیرکرد ، شمخانی

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امریکا علی رغم سرمایه گذاری های فراوان جهت ناامن سازی ایران، اعمال تحریم های گسترده و ایجاد ائتلاف جهت انزوای کشور عزیزمان ایران

کردها را دوستان راهبردی خود می دانیم/ ترامپ شرکت ملل را تحقیرکرد ، شمخانی

شمخانی: کردها را دوستان راهبردی خود می دانیم/ ترامپ شرکت ملل را تحقیرکرد

عبارات مهم : امنیت

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امریکا علی رغم سرمایه گذاری های فراوان جهت ناامن سازی ایران، اعمال تحریم های گسترده و ایجاد ائتلاف جهت انزوای کشور عزیزمان ایران هیچگونه بدست نیاوردند.
به گزارش مهر، امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفتگو با شبکه العالم اطراف اعتراضات اخیر در محیط داخلی کشور عزیزمان ایران گفت: عنوان اعتراض به عنوان حق طبیعی مردم در برابر حاکمیت در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد، شما مشاهده کردید در سالگرد گزینش ترامپ اعتراض وسیعی به وسیله مردم آمریکا صورت گرفت، متاسفانه در اکثرکشور های منطقه اصولا اعتراض و حق اعتراض به رسمیت آشنا نمی شود، لذا در کشور عزیزمان ایران که حق رای و صندوق آرا تعیین کننده آینده آحاد مردم می باشد، شکل گیری این عنوان جهت کشورهایی که به شکل قبیله ای اداره می شوند بسیار عجیب هست، در این کشورها اعتراض هم نوعی از علامت ناآرامی و بروز بحران تلقی می شود.

در این خصوص خاطره ای دارم که شنیدن آن خالی از لطف نیست، «یکی از همین رهبران کشورهای منطقه در سفری به کشور عزیزمان ایران به من گفت که روزنامه ها و رسانه های شما انتقادات واختلافات را زیاد منعکس می کنند و این عنوان موجب جنبش مردم می شود، شما آیا جلوی اینگونه کارها را نمی گیرید؟ به وی گفتم : این سبک زندگی مردم کشور عزیزمان ایران بعد ازپیروزی انقلاب است وما نه تنها دلواپس نیستیم بلکه ان را به رسمیت می شناسیم؛ البته او دلواپس بازتاب این نوع نگاه مترقی و مردم سالارا نه در کشور خودش بود.

کردها را دوستان راهبردی خود می دانیم/ ترامپ شرکت ملل را تحقیرکرد ، شمخانی

در قانون اساسی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران حق برگزاری تجمعات کاملا مشروع و در چارچوب قانون به رسمیت آشنا شده است است

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه این مصاحبه تصریح کرد؛ قانون اساسی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران حق تجمع را یک حق مشروع و طبیعی دانسته و مردم را در بیان اندیشه و انتقاد خود آزاد می داند؛ از نظر ما این اعتراضات هم در مسیری طبیعی در قالب بیان مطالبات قرار داشت لیکن بعضی اغتشاشگر به صورت هدفمند دست به کارها خشونت آمیزی زده و به دنبال ایجاد ناامنی بودند. مردم هنگامی که که احساس کردند این اعتراضات طبیعیِ در حوزه های متفاوت در روند سو استفاده قرار گرفته است فورا صف خود را از اغتتشا شگران جدا نموده و همراهی نکردند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امریکا علی رغم سرمایه گذاری های فراوان جهت ناامن سازی ایران، اعمال تحریم های گسترده و ایجاد ائتلاف جهت انزوای کشور عزیزمان ایران

اثبات تلاش معاندین جهت سو استفاده از تجمعات فوق نیازمند ارایه مدارک اطلاعاتی محرمانه نیست. بلکه مراجعه مستقیم به رسانه های رسمی کشورهای معاند و همچنین رسانه هایی که به صورت غیر رسمی از سوی عنصرهای وابسته به نظام سلطه مدیریت می شوند اثبات کننده این عنوان هست. با یک رصد راحت می شود این کارها را مشاهده واثبات کرد؛ هنگامی که مدیر جمهور یک کشور درپیام توئیتریش اعلام می کند من هر کمکی که جهت شعله ور شدن اغتشاشات مورد نیاز باشد انجام می دهم و عنوان کشور عزیزمان ایران را به شورای امنیت می برم، و یا نماینده رسمی این کشور در شرکت ملل متحد با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی شعارهای ساختار شکن مطرح شده است در بعضی تجمعات را تکرار می کند می شود برداشت دیگری بغیر از دخالت کاملا آشکار در این روند داشت؟ طبیعتا هنگامی که مردم این دخالت اشکار که با نشانه انتقام گیری علیه اقتدار منطقه ای کشورشان صورت می گیرد؛ مشاهده کردند ضمن جدا کردن صفوف خود از اغتشاشگران به مقابله با آن بر خواستند.

وی افزود: روند حل بعضی از پرسشها که ما آن را زخمی داخلی توصیف می کنیم از ماهها قبل شروع شده است است و با برنامه ریزی صورت گرفته و تمرکز بر حل هر چه سریعتر مشکلات، اجازه نخواهیم داد فرودگاه مناسبی جهت فرود هیچ هواپیمای بیگانه بدخواه در کشور به وجود آید، جهت حل این پرسشها همه قوای سه گانه در تلاش هستند و اطمینان داریم کشور ظرفیت برطرف موانع و حل پرسشها وچالش ها را دارد.

در ۴۰ سال استقرار نظام جمهوری اسلامی در کشور عزیزمان ایران هیچگاه شرایط اضطراری اعلام نکردیم

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ما قانون اوضاع اضطراری در کشورنداریم، در ۴۰ سال استقرار نظام جمهوری اسلامی علی رغم ایجاد بعضی بحران های حاد در کشور عزیزمان ایران هیچگاه شرایط اضطراری اعلام نکردیم، ولی در فرانسه بعد از ترقه بازی گروه های تکفیری مورد حمایت بعضی از کشورهای منطقه شرایط اضطراری اعلام شد، در ترکیه هنوز شرایط اضطراری حاکم هست، ولی در کشور عزیزمان ایران بعد از هفته ای که تجمعات اعتراضی برگزار شد، زندگی کاملا عادی جریان دارد. حتی در دوران اعتراض هم زندگی عادی جریان داشت، کشور عزیزمان ایران ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد و این تجمعات بسیار محدود بود.

کردها را دوستان راهبردی خود می دانیم/ ترامپ شرکت ملل را تحقیرکرد ، شمخانی

دشمنان ما را خداوند از احمق ها آفریده است

شمخانی افزود: امریکا و رژیم صهیونیستی علی رغم سرمایه گذاری های فراوان جهت ناامن سازی کشور عزیزمان ایران و اجرای طرح هایی چون تحمیل جنگ هشت ساله، اعمال تحریم های گسترده و ایجاد ائتلاف جهت انزوای کشور عزیزمان ایران هیچگونه موفقیتی بدست نیاوردند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: امریکا علی رغم سرمایه گذاری های فراوان جهت ناامن سازی ایران، اعمال تحریم های گسترده و ایجاد ائتلاف جهت انزوای کشور عزیزمان ایران

وی تصریح کرد: شکست های مکرر نظام سلطه در قبال کشور عزیزمان ایران نشان می دهد که آشنایی آنان از مردم و ظرفیت های نظام اسلامی کشور عزیزمان ایران اشتباه بوده وخداوند را شاکریم که دشمن های ما را از احمق ها آفریده است.

وی تصریح کرد: ما جهت حل پرسشها داخلی خود برنامه های مدونی داریم، و برنامه ۵ ساله و سند چشم اندازچارچوبی است جهت پیشبرد اصلاحات و حرکت به سمت توسعه و پیشرفت است.

کردها را دوستان راهبردی خود می دانیم/ ترامپ شرکت ملل را تحقیرکرد ، شمخانی

شمخانی خاطر نشان کرد: مردم کشور عزیزمان ایران عاشق استقلال کشورشان هستند وبا هر نوع دخالت بیگانه در کشورشان برخورد می کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه خاطرنشان کرد: این عنوان مختص ترامپ نیست. مجموعه کشورهای غربی اشتباهات بسیاری داشته اند و ما با ایستادگی و موضع گیری مناسب در برابر این خطاها، ترساندن ات را به وقت تبدیل کرده ایم. قسمتی از توان امروز منطقه ای ما ناشی از مردم سالاری، ارائه یک الگوی مناسب جهت زیست مناسب و قسمت دیگرناشی از اشتباهات دشمن های مقطعی و دایمی ما است.

علی شمخانی گفت: تضعیف یا استحاله جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران یک آرزوی بر باد رفته است که بعضی از کشورها از ابتدای پیروزی انقلاب دنبال می کردند و بارها نیز شکست خوردند.

به یمن در حال محاصره کامل حتی غذا هم نمی توان رساند

دبیر عالی شورای امنیت ملی اطراف بحران یمن و ادعای آمریکا و ائتلاف سعودی مبنی بر کمک نظامی کشور عزیزمان ایران به انصارالله گفت: یمن در سه لایه متفاوت به وسیله بعضی کشورها در محاصره واقع شده است است به گونه ای که حتی به آنها غذا و مایحتاج مهم هم نمی توان رساند. موشک بسته کوچک غذایی نیست بلکه وسیله ای دارای ابعاد حجیم و وزنی بسیار سنگین است که قابل انتقال با قایق نیست. اینکه کشوری در محاصره کامل دریایی، زمینی و هوایی باشد و بعد هم ادعا شود به آنها موشک رسانده شده است واقعا ادعایی احمقانه است!

شمخانی افزود: مامعتقدیم طرح این ادعاهای بی اساس به وسیله سعودی ها جهت فرار از پاسخگویی به افکارعمومی جهانیان به خاص کشورهای اسلامی جهت سه سال ادم کشی، نسل کشی، عرب کشی، کودک کشی، بمباران شبانه روزی با سلاح های ممنوعه، حمله به بازار و مراسم ازدواج هست. این کارها سبعانه بحران اسفناک انسانی را در یمن به وجود آورده و امروز فریاد اعتراض همه شرکت های مردم نهاد و حتی متحدان غربی سعودی را درآورده است بطوری که رسما اعلام می کنند که ما از این بعد سلاح به ائتلاف سعودی و امارات نمی فروشیم. به عقیده ما آنها با متهم سازی دیگران بدنبال فرار از حقیقت شکست تلخی هستند که با مقاومت بی نظیر مردم یمن بر آنان تحمیل شده است است.

وی با اشاره به جنایت های ائتلاف سعودی در یمن گفت: باید رسانه های دنیا به این عنوان توجه داشته باشند که ریشه و علت حمله به یمن کاملا نامشروع و سیاستی استعماری هست. سه سال پیش شاهزاده های سعودی ادعا کردند وظیفه یمن یک هفته ای روشن می شود و می توانند با بمباران، مردم یمن را وادار به تسلیم کنند و یک رییس جمهور مستعفی را به اجبار به مردم یمن تحمیل کنند. در واقع به دنبال آن بودند که به جای مردم یمن، تصمیم بگیرند و نوع حکومتشان را تعیین کنند. متاسفانه این ۳ سال جهت دنیا اسلام به تلخی گذشت ولی امروز به طور قطع می توان گفت که توان نظامی ارتش ومردم یمن زیاد از دیروز است و در صورت ادامه این اوضاع سعودی ها شکست های بیشتری را مجبور خواهند شد.

کشورهای عربی امارات را حکومتی شیشه ای می دانند

دبیر شورای امنیت ملی در پاسخ به بیانات ضد ایرانی مقامات امارات تصریح کرد: بعضی دولت های عربی امارات را کشوری کوچک و یک حکومت شیشه ای و آسیب پذیر می دانند که با صرف هزینه گزاف و باج دادن به دیگران تلاش دارد تظاهر کند

وی خاطر نشان کرد: سیاست های کشورهایی مانند سعودی و امارات سرشار از اشتباهات راهبردی و تاکتیکی هست. اشتباه آنها صرفا در یمن نیست. در مورد قطر نیز این اشتباه را مرتکب شدند. در وقت حمله صدام به ایران، جهت تضعیف کشورما از صدام حمایت کردند. همان صدام به کویت حمله کرد و هزینه بسیاری جهت کشورهای عربی ایجاد کرد. هرچند کشور عزیزمان ایران درجریان حمله صدام به از کویت از این کشور حمایت کرد آیا که تجاوز نظامی را نامشروع می داند.

دریابان شمخانی اظهار داشت: متاسفانه ثروت و جهل سیاسی و فقدان تجربه و جوان بودن حاکمان این کشورها وضعیتی را ایجاد کرده که موجب انشقاق، هدر رفت منابع مالی و ثانوی کردن عنوان فلسطین و اقداماتی مانند حمایت از ترویست ها و حمله به یک کشور همسایه شده است هست. همه این موارد منجر شده است که دغدغه دنیا اسلام از عنوان فلسطین منحرف و به مباحث دیگری انتقال یافته شود و این خیانت آشکاری است که تاریخ و ملت عرب از آن نخواهند گذشت.

وی با بیان اینکه، سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران منطبق بر منویات مردم منطقه بوده و در مسیر تقویت استقلال و خوداتکایی هست. گفت : طبیعتا صدای ما با صدای مردم یکی هست. مردم می خواهند درآمدهای کشورهای منطقه در مسیر پیشرفت و عمران و برطرف محرومیت ها هزینه شود نه حمله به کشورهای همسایه و یا تقویت تروریسم و یا خرید و انبارکردن سلاح های غربی.

بشار اسد بر داعش پیروز شد و توانست امنیت را به شهرهای سوریه بازگرداند

شمخانی در ادامه با اشاره به بحران سوریه خاطرنشان کرد: بحران سوریه ابعاد و مقاطع مختلفی دارد، در شروع بیداری اسلامی یا بهار عربی، بحران به سوریه تزریق شد. ناآرامی ها در سوریه مطالبه مردمی نبود بلکه یک تصمیم و اراده سیاسی به منظورشکستن کمر مقاومت بود و البته کشور عزیزمان ایران این توطئه را خوب درک کرد و به همین منظور نخستین کشوری بود که در کنار سوریه ایستاد. در روزهای نخست هنوز واقعیت بحران سوریه جهت جهانیان حتی دنیا اسلام و دنیا عرب مبهم بود، اماز در ادامه کاملا مشخص شد که این بیداری اسلامی نیست بلکه معامله سیاسی کشورهایی جهت تضعیف مقاومت و تقویت رژیم صهیونیستی هست. کشور عزیزمان ایران با چنین توطئه ای مقابله نمود، همانطور که با توطئه اشغال کویت مقابله کرد، همانطور که با توطئه محاصره قطر مقابله کرد، و همانگونه که امروز از مردم یمن درهر کجا که بتواند غیر از بحث نظامی دفاع می کند.

وی افزود: بعضی تصور می کردند بشار اسد ظرف یک ماه سقوط خواهد کرد و حتی یکی از رهبران کشورهای منطقه در آن وقت با اطمینان گفته بود، ماه اینده در دمشق شخص دیگری حاکم خواهد شد. حامیان این سیاست، اعتراضات را تبدیل به جنگ مسلحانه کردند تا بتوانند یک ماهه به این نشانه برسند، بشار اسد روزی که دولت قانونی سوریه مقاومت را شروع کرد، در اطراف کاخ ریاست جمهوری نیز تهدیدات جدی وجود داشت ولی امروز دولت قانونی بشاراسد به عنوان یک واقعیت پذیرفته شده است است،

امیر دریابان شمخانی تصریح کرد: اضافه شدن حمایت کشور عزیزمان ایران و روسیه از دولت سوریه موجب شد که مقاومت مردم، دولت و نظامیان سوریه در قبال بحران به پیروزی قطعی بر داعش منجرشود. همزمان با موفقیت های میدانی، روند سیاسی نیز با پیگیری ابتکاراتی مانند تامین آتش بس ایجاد مناطق کم کردن تنش با همکاری میان ایران، روسیه و ترکیه در فرآیند سیاسی آستانه دنبال شد و در در سوچی ادامه پیدا کرد.

هر تصمیمی از سوی مردم عراق مورد حمایت کشور عزیزمان ایران است

شمخانی در ادامه در خصوص امنیت کشورهای منطقه بالاخص عراق و اهمیت آن از دید کشور عزیزمان ایران گفت: امنیت و ثبات عراق دغدغه و خواست کشور عزیزمان ایران بوده و خواهد بود. عراق در دوران اخیر با توطئه های متفاوت روبرو شد و توانست شرکت مناسبی مثل حشد الشعبی را جهت مقابله با این توطئه ها با تصویب قانون ایجاد نماید و موفقیت های گسترده ای در میدان بدست آورد.

عراق امروز با روزی که داعش بوجود آمد کاملا متفاوت هست، عراق امروز کاملا قدرت دفاع از خود را دارد و به همین خاطر میزان دغدغه ما نسبت به عراقی که پایتخت آن در معرض ترساندن مستقیم داعش بودکاملا تفاوت دارد و ما امروز نگرانی جدی در این خصوص نداریم.

وی افزود؛ ما همواره در کنار مردم عراق به عنوان یک کشور همسایه و شریک راهبردی وبا سابقه تمدنی و فرهنگ و دینی یکسان خواهیم بود.

شمخانی تاکید کرد: نسبت به پرسشها سیاسی داخلی و انتخابات عراق تابع گزینش و تصمیم مردم این کشور هستیم و در مسیر حمایت از دموکراسی در منطقه از آن حمایت می کنیم.

کردها را دوستان راهبردی خود می دانیم

دبیر شورای عالی امنیت ملی اطراف همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق و سیاست های کشور عزیزمان ایران در این خصوص تصریح کرد: ما قبل از اعلام رفراندوم و تصمیم به جدایی از عراق در گفتگوهای خیر خواهانه، این اقدام را خلاف منافع برادران کرد اعلام کردیم و این عنوان را به اشکال متفاوت با آنها مطرح نمودیم.

وی افزود: سابقه تاریخی دوستی، فرهنگ یکسان و همکاری های راهبردی در منطقه میان کشور عزیزمان ایران و مردم کرد در عراق وجود دارد که مبتنی بر آن نگرانی های خود را از روندی که مورد طمع بیگانگان و کشورهای فرامنطقه ای بود، اعلام کنیم.

امیر دریابان شمخانی گفت: در گفتگوهایی که در چند روز گذشته با هیئت کردستان عراق داشتیم این احساس بوجود آمد که مسئولان اقلیم از فضای ایجاد شده است در ایام همه پرسی کاملا فاصله گرفته اند و بدنبال همکاری جدی با بغداد در چارچوب عراق متحد و یکپارچه هستند … با این اوصاف نباید در گذشته ماند وباید روند همکاری ها مبتنی بر همان روال گذشته و با صمیمیت و اعتماد مجدد پیگیری شود.

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص تصمیمات اتخاذ شده است در سفر اخیر هیئت بلندپایه از اقلیم کردستان به کشور عزیزمان ایران افزود: تصمیمات خوب و فراوانی در این نشست ها گرفته شده است از قبیل همکاری های امنیتی، تلاش یکسان جهت حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی عراق، همکاری با بغداد، پذیرش حکم دادگاه عالی قانون اساسی عراق به وسیله اقلیم کردستان، توسعه همکاری اقتصادی با کشور عزیزمان ایران و جبران عقب ماندگی ها که با همکاری و کمک مسئولان دو کشور باید مورد پیگیری و اجرا قرار گیرد.

خطای راهبردی ترامپ در خنثی سازی توطئه مثلث عربی، عبری، غربی بسیار موثر بود

شمخانی، اطراف تصمیم ترامپ در مورد انتقال پایتخت به شهر بیت المقدس گفت: همانگونه که انتظار می رفت جامعه جهانی برابر ترامپ ایستاد و این تصمیم را شدیدا محکوم کرد و در نتیجه حیثیت تاریخی نداشته ی آمریکا را زیاد از قبل به باد داد.

وی افزود: اعتراض به این عنوان فقط منحصر به کشورهای عربی نبود و در اندونزی و مالزی و پاکستان و کشورهای متفاوت در اقصی نقاط دنیا تجمعات اعتراضی گسترده تری برگزار شد.

دریابان شمخانی، با اشاره به شکست سیاست خارجی آمریکا در شورای امنیت و مجمع عمومی شرکت ملل خاطر نشان کرد، دولت و مقاومت فلسطین در این عنوان یکپارچه شدند و عملا تلاش ها و هزینه هایی که جهت تحمیل پروژه سازش و محروم سازی فلسطینیان از حقوقشان صورت گرفته بود ناکام ماند.

وی افزود: خطای راهبردی ترامپ در خنثی سازی توطئه مثلث عربی، عبری، غربی بسیار موثر بود و فراتر از آنچه که فکر می کردند در این عنوان به چالش کشیده شدند، لذا دولت آمریکا اعلام کرد ما قصد نداریم این حکم را اجرا کنیم. در حالی که اگر این اعتراضات صورت نمی گرفت این تصمیم را عملی می کردند.

ترامپ شرکت ملل را تحقیر کرد

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: ترامپ بسیار تحقیر آمیز با شرکت ملل برخورد کرد.

وی گفت: طرح این مطلب به وسیله آمریکا که یا ایده من را تصویب می کنید یا بودجه شما را کم می کنم به این معنی است که شرکت ملل نیروی نیابتی در اعمال سیاست های آمریکا است.

امیر دریابان شمخانی عنوان کرد؛ در ذهن بعضی از کشور های منطقه نیز این نگاه اشتباه وجود دارد و براین تصور هستند که با داشتن منابع مالی، امکان تحمیل سیاست های خود به دیگران را دارند. لذا کارها عجیبی مانند پول دادن به ترامپ جهت تامین امنیت شان، حمایت از داعش و توسعه تروریست را انجام می دهند.

شمخانی در ادامه اظهار داشت: تصمیم غلط ترامپ در آن مقطع باعث شد چند عنوان اثبات شود؛ نخست اینکه راه مقابله با اشغالگری از بطن مقاومت می گذرد و سایر راه های تجربه شده است ۶۰ سال گذشته مقابله با اشغالگری نتوانسته است جهت ملت فلسطین موثر باشد و این دست آورد بزرگی هست، دوم اینکه عنوان فلسطین عنوان مهم دنیا اسلام است و هر حکومتی که از تل آویو خط بگیرد و با بیان و یا سیاست خود بخواهد علیه موجودیت فلسطین اقدام کند منزوی خواهد شد. سوم، طرح عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که به وسیله بعضی از کشورهای منطقه دنبال می شد با شکست مواجه شد. چهارم اینکه در نزد افکار عمومی دنیا صداقت کشورهای حامی واقعی فلسطین به خاص جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اثبات شد. کشور عزیزمان ایران با وجود فشار های متعدد در ابعاد متفاوت هرگز از تصمیم خود در خصوص حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر اسراییل غاصب عقب نشینی نکرده است …

شمخانی تصریح کرد: مگر مردم فلسطین مرده باشند و مقاومت نابود شود که بعضی از کشورهای خائن عربی و یا آمریکا سیاست انتقال سفارتشان را به پایتخت جعلی اورشلیم بتوانند عملی کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در مورد نامه اخیر اسماعیل هنیه به مقام معظم رهبری نیز گفت؛ تاریخ و حافظه ملت ها و نسل های متفاوت مردم فلسطین اثبات می کند که سیاست ثابت کشور عزیزمان ایران دفاع از ملت فلسطین بوده و این سیاست تغییری پیدا نکرده و هرگز منقطع نشده هست. گروه های متفاوت مقاومت نیز فهمیده اند تنها راه مقابله با اشغالگری، مقاومت و پیوستن به محور مقاومت و آشنایی ریا کاری و خیانت بعضی از کشورهای عربی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به ائتلاف ضد ایرانی مورد حمایت آمریکا گفت: ترامپ به منطقه غرب آسیا آمد و با هزینه عربستان و ترساندن و تطمیع دیگران تلاش داشت تا هسته ائتلاف علیه کشور عزیزمان ایران را شکل بدهد ولی چند روزی نگذشت که هسته ائتلاف علیه کشور عزیزمان ایران یعنی شورای همکاری خلیج فارس دچار فروپاشی شد، آیا که آنها واقعیت های منطقه را نمی دانند.

ترامپ و اوباما هردو در اجرای تعهداتشان در قبال برجام صادق نبودند

دبیر شورای عالی امنیت ملی اطراف میزان تعهد آمریکایی ها به برجام گفت: بعد از برجام حتی در دوره اوباما آمریکایی ها در اجرای تعهداتشان صادق نبودند و بعد از آمدن ترامپ این عدم صداقت روشن تر شد.

وی افزود؛ آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان یک نهاد آشنا شده است بین المللی که وظیفه نظارت بر پایبندی و عدم پایبندگی طرف های این توافقنامه را دارد، ۹ بار اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران در ابعاد متفاوت پایبند به توافق برجام است و سایر کشورهای ۵+۱ نیز این پایبندی را تصدیق کردند لذا اعلام عدم پایبند بودن کشور عزیزمان ایران به برجام به وسیله ترامپ فاقد مبنا و علی رغم قوانین بین المللی هست، ضمن اینکه اصولا ترامپ صلاحیت چنین اعلامی را نیز ندارد.

وی تصریح کرد: ترامپ به لحاظ شخصی و به واسطه ژست های متفاوت در صدد اخاذی و ترساندن دیگران هست. ما بیانات او را صرفا لفاظی های بدون اعتبار می دانیم کما اینکه در دوره گذشته نیز گفته بود من تعلیق ها را ادامه نمی دهم ولی آنها را مجددا امضاء کرد.

مقام عالی امنیتی کشورمان اذعان داشت، برجام یک موافقت نامه بین المللی است و کسانی که در تدوین آن همکاری داشتند باید به صورت عملی تر پایبندی خود و صیانت از آن را نشان دهند.

شمخانی تصریح کرد: ترامپ کشورهای اروپایی را ترساندن کرده و جهت آنها وظیفه مشخص کرده است که خلاف تعهداتشان در برجام اقدام کنند و این مسئله از نظر ما و اندیشمندان سیاسی بین المللی تحقیر اروپا محسوب می شود.

وی با اشاره به درخواست های مکرر طرف های اروپایی و آمریکایی از کشور عزیزمان ایران جهت شروع مذاکره در عنوان هسته ای یادآور شد؛ یکی از استراتژیست های آمریکایی که در تیم فنی مذاکره کنندگان امریکایی ها نیز حضور داشت در مقاله ای توضیح داده بود که توان و دانش هسته ای کشور عزیزمان ایران با اقدام نظامی و تحریم تضعیف نخواهد شد و در برابر فشار زیاد به سمت توسعه زیاد حرکت می کند.

وی خاطر نشان کرد؛ اگر برجام به هر دلیلی کنار گذاشته شود قطعا طرف بازنده کشور عزیزمان ایران نخواهد بود و باتوجه به قضاوت جهانی از پایبندی کشور عزیزمان ایران و عدم صداقت طرف مقابل، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با قدرت و سرعت بیشتری تمامی کارها فنی خود را پیش خواهد برد و سایر کشورها نیز با استناد به تجربه برجام، هرگز وارد پروسه های مذاکراتی با توجه به سابقه بدعهدی آمریکا و اروپا نخواهند شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی درادامه اظهار داشت: اگر امریکا در مسیری که اتخاذ کرده برجام را دچار فروپاشی کند و از آن خارج شود، مفهومش این است که دیگر برجام واقعیت خارجی ندارد و ما کارها فنی و سیاسی متناسب با آن اوضاع را که از پیش برنامه ریزی کردیم بلافاصله اجرا خواهیم کرد و این ظرفیت را داریم که در بعد فنی به شکل جهشی روند توانمندی های هسته ای صلح آمیز خود را دنبال کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ملت کشور عزیزمان ایران به واسطه اعتماد بنفس ملی و خوداتکایی ذاتی و وجود رهبری هوشمند، هرگز در بن بست قرار نمی گیرد تاکید کرد: ما در کنار زیان های تحریم، وقت ها و منافع متعددی نیز داشته ایم که موجب تقویت فرهنگ خوداتکایی و ایستادن روی پای خودمان شده است است.

وی با اشاره به اینکه ترامپ تنها مدیر جمهوری است که در سال اول حکومتش در امریکا پایین ترین درصد رضایت مردمی را طبق نظر سنجی های بین المللی دارد، تصریح کرد: علاوه بر ضعف های شخصیتی ترامپ، روش امنیتی اعلام شده است امریکا نیز مملو از تناقض و نقایص گوناگون است و ما باتوجه به ضعف های حریف، حتما وقت های بیشماری را در سال ۲۰۱۸ به دست خواهیم آورد.

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | ایرانی | کشورهای عربی | شورای همکاری خلیج فارس | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz